Descriere

Replica M4 CM.513 Cyma este o copie fidela a carabinei de asalt M4 varianta CQB. Aceasta provine dintr-o familie de arme care sunt produse inca din 1957 incepand cu modelul AR-15, continuand cu M16. M4 este varianta mai scurta al pustii M16.  

Replica este realizata dintr-o combinatie de ABS si metal ceea ce face ca replica sa fie accesibila ca pret. Exteriorul este realizat din ABS ceea ce scade greutatea si o face mult mai usor de manevrat pe terenul de joc. 

Replica airsoft este prevazuta cu gearbox v2 si functioneaza pe baza unui sistem electric de propulsie a bilelor, si are sistem de schimbare rapida a arcului.  

Componente interne: 
* carcasa gearbox metal 
* cilindru tip 1 
* cap piston directional 
* rulmenti 8 mm 
* M120 arc 
* pinioane otel 
* piston plastic 

Patul replicii este ajustabil in lungime, capatul tevii este protejat de un amortizor ce poate fi demontat si inlocuit cu unul de metal cu filet de 14 mm CCW.  
Ulucul este prevazut cu sina RIS ce permite montarea accesoriilor tactice si optice. 

Pachetul include: replica, incarcator, tija de curatare, bile de test, curea tactica.  

NOTA 1! Compatibila cu Incarcator cod: 7004.

NOTA 2! Nu este compatibila cu Incarcator cod: 6507, nu alimenteaza bile.

NOTA 3! Pachetul nu include acumulator si alimentator, acestea trebuie achizitionate separat.

Replica M4 CM.513 Cyma este o copie fidela a carabinei de asalt M4 varianta CQB. Aceasta provine dintr-o familie de arme care sunt produse inca din 1957 incepand cu modelul AR-15, continuand cu M16. M4 este varianta mai scurta al pustii M16.

Replica este realizata dintr-o combinatie de ABS si metal ceea ce face ca replica sa fie accesibila ca pret. Exteriorul este realizat din ABS ceea ce scade greutatea si o face mult mai usor de manevrat pe terenul de joc.
Replica airsoft este prevazuta cu gearbox v2 si functioneaza pe baza unui sistem electric de propulsie a bilelor.

Componente interne:
* carcasa gearbox metal
* cilindru tip 1
* cap piston directional
* rulmenti 8 mm
* M120 arc
* pinioane otel
* piston plastic

Patul replicii este ajustabil in lungime, capatul tevii este protejat de un amortizor ce poate fi demontat si inlocuit cu unul de metal cu filet de 14 mm CCW.
Ulucul este prevazut cu sina RIS ce permite montarea accesoriilor tactice si optice.

Pachetul include: replica, incarcator, tija de curatare, bile de test, curea tactica.

NOTA! Compatibila cu Incarcator cod: 7004.

NOTA! Nu este compatibila cu Incarcator cod: 6507, nu alimenteaza bile.

Specificații tehnice

/ General
Cod produs 5015
Platforma M4/M16
Producator / Brand CYMA
Viteză bile 0.20g (m/s +/- 10%) 130
Viteză bile 0.20g (FPS +/- 10%) 430
Modificare viteză Fără
Bile recomandate 0.20 g – 0.25 g
Energie (J) 1.7
Greutate (g) 1815 g
Hop-Up Reglabil
Propulsie Electric
Blow-back Nu
Mosfet Nu
Material Metal + ABS
Capacitate încărcător (bile) 300
Lungime replica 700/785 mm
Mod de tragere Semi si auto
Teava interna 295 mm
Formă acumulator TP
Număr serial unic Nespecificat

Recenzii

5
star star star star star
1 Recenzii
0% din clienți
recomandă produsul
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
(nu va fi publicat)
Nota ta
star star star star star
Introduceți caracterele
Sortează după: Notă Cele mai noi Utilitate
Mulțumim pentru vot!
M
Achiziție verificată 8 iul. 2024

O replică excelenta și ușor ...

O replică excelenta și ușor manevrabila ,și o putere excelenta ! Recomand !
Se încarcă...
A fost util acest review?
ianis
Bună ziua am o întrebare dacă dumneavoastră ați cumpărat-o, este full automată nu?
25 iul. 2024
Dan
Pentru aceasta replica se poate folosi si un acumulator li-polimer? In caz afirmativ, ce recomandati?
30 oct. 2024
Adaugă comentariu
Introduceți caracterele
Anulează

Întrebări despre produs

Autentificare Ai o întrebare despre acest produs? Autentifică-te pentru a o adresa și primești un răspuns de la echipa noastră sau de la alți clienți.
Q
corpul replicii este de plastic ?
Întrebare de: tybo din 15 sept. 2016, 09:48
A
Da, corpul replicii este realizat din plastic.
Răspuns de: Service Airsoft Cluj din 15 sept. 2016, 09:52
Q
Este normal ca teava sa aiba un mic joc ? Daca nu, cum se poate strange mai bine ?
Si cum se poate demonta, un video ar ajuta.

Nota* Nu am primit nici un manual de instructiuni.
Întrebare de: Andrei din 13 sept. 2017, 00:49
A
Buna, e nomal sa aiba un mic joc, desi ideal ar fi sa nu existe, insa el devine problematic daca afecteaza traiectoria bilei.
Poti pune pe teava interna o mica banda care sa reduca din joc, dar totodata sa permita si montarea amortizorului.
Răspuns de: Service Airsoft Cluj din 13 sept. 2017, 11:00
Q
Ce incarcator este compatibil?
Întrebare de: Antonie Lazar din 18 iun. 2018, 18:39
A
Puteti alege orice incarcator doriti de la CYMA, cum e cod: 3076, cod: 2963.
Replicile Cyma sunt compatibile cu majoritatea producatorilor.
Dar daca aveti un model de la un alt producator, puteti sa mentionati iar noi testam pt dvs.
Răspuns de: Service Airsoft Cluj din 27 iun. 2018, 11:24
Q
Acum 4 zile mi-a sosit replica aceasta, dar dupa vreo 10 bb trase, bilele nu mai ies din incarcator, desi bateria functioneaza. Trage in gol. O fi vreo problema cu încarcatorul? Menționez că replica a venit fără manual (comandasem si un pistol, care avea manualul, deși incomplet), cum văd că au pățit și alții. Daca nu reușesc să îi dau de capăt, trebuie să o returnez.
Întrebare de: Leonidas Rados din 30 mar. 2019, 14:32
A
Buna,
Va stam la dispozitie daca aveti intrebari depre replici daca acestea nu au manual sau nu explica tot ce e necesar.
Referitor la problema, replica dvs are incarcator de tip hi-cap in pachet.
Hi-cap adica cu rotita de care trebuie sa invartiti pentru a urca bilele.
Pentru a functiona, aceste incarcatoare se incarca la maxim cu bile si se invarte de rotita in mod constant pentru a urca bilele.
Oare ati omis sa faceti acest lucru?
Răspuns de: Service Oqtagon din 1 apr. 2019, 12:54
Q
Salut! Pot sqa pun o baterie Ni-MH 2200 mAh, 9.6?
Întrebare de: Vișan Cătălin din 5 mar. 2019, 10:00
A
Cred ca cel la care va referiti este
Acumulator NiMH 9.6V 2200mAh TWM4-A1 Fields SKU 3364 iar acest model nu este compatibil.

Va recomandam:

Acumulator NiMH TP 9.6V 1600mAh 8Fields
SKU 2453
Răspuns de: Service Oqtagon din 5 mar. 2019, 10:55
Q
Salut! Exista încărcător mid cap mai mare de 150bb pentru aceasta arma?
Întrebare de: Vișan Cătălin din 5 mar. 2019, 10:07
A
Buna, va rugam sa ne lasati codurile incarcatoarelor pe care le doriti pentru replica, iar noi le testam.
Răspuns de: Service Oqtagon din 5 mar. 2019, 10:56
Q
Ce dimensiuni are amortizorul si cu ce recomandati sa fie inlocuit?
Întrebare de: OGS din 21 sept. 2016, 05:19
A
Amortizorul replicii este de 190 mm, poti sa il inlocuiesti cu oricare amortizor ce are cu filet de 14 mm CCW, cum ar fi cod: 3395.
Răspuns de: Service Airsoft Cluj din 21 sept. 2016, 10:07
606,70 RON

Detaliile tehnice, pozele, stocul sau preţul produsului au caracter informativ şi pot fi modificate fără o înstiinţare prealabilă. Informaţiile sunt în conformitate cu datele transmise de către furnizori / producători, nu constituie obligaţie contractuală şi pot fi modificate de către producător / furnizor fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Dacă depistaţi inadvertenţe vă rugăm să ne contactaţi. Toate promoţiile sunt valabile în limita stocului disponibil. Toate preţurile conţin TVA.

tbi bank loading
Vă rugăm așteptați
tbi bank loading
Vă rugăm așteptați